Dożynki Wojewódzkie w Domaniowie
Dożynki Wojewódzkie w Domaniowie
Kategoria: Aktualności
30.08.2021
Godz: 09:35
Redaktor: BP BP
Drukuj

Dożynki Wojewódzkie odbędą się 5 września na stadionie sportowym przy szkole podstawowej w Domaniowie. To tradycyjne ludowe święto, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, gromadzi w jednym miejscu rolników, ludzi związanych z wsią i pracujących na rzecz jej wszechstronnego rozwoju.

W programie między innymi misterium chleba, konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy oraz finał konkursu kulinarnego. Na stoiskach wystawienniczych będą promowane dolnośląskie atrakcje i regionalne produkty żywnościowe. Oprawę muzyczną zapewnią chór i orkiestra dęta z gminy Domaniów oraz zespoły ludowe. Po części oficjalnej zapraszamy na koncerty muzycznych gwiazd wieczoru.

Zgodnie z tradycją uroczysta msza świętą rozpocznie się o 12.00 w miejscowym kościele. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie ulicami Domaniowa na stadion, gdzie o 14.00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy.

  • Zakończenie szkolenia kandydatów na rodziny zastępcze

    27 września 2023 r. zakończyło się szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze spokrewnione, zorganizowane przez PCPR w Zgorzelcu. Szkolenie prowadzili: dyrektor PCPR Renata Andrysz, kierownik zespołu organizacyjnego Emilia Wawrzyniak, kierownik zespołu ds. pieczy zastępczej Barbara Tomczak, psycholog PCPR Agata Łukaszewska – Słabiak oraz koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej Monika Sobek i Violetta Kotyło. Szkolenie odbywało się w […]

źródło: UMWD

Unia Europejska Banner
X