Dożynki Wojewódzkie w Domaniowie
Dożynki Wojewódzkie w Domaniowie
Kategoria: Aktualności
30.08.2021
Godz: 09:35
Redaktor: BP BP
Drukuj

Dożynki Wojewódzkie odbędą się 5 września na stadionie sportowym przy szkole podstawowej w Domaniowie. To tradycyjne ludowe święto, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, gromadzi w jednym miejscu rolników, ludzi związanych z wsią i pracujących na rzecz jej wszechstronnego rozwoju.

W programie między innymi misterium chleba, konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy oraz finał konkursu kulinarnego. Na stoiskach wystawienniczych będą promowane dolnośląskie atrakcje i regionalne produkty żywnościowe. Oprawę muzyczną zapewnią chór i orkiestra dęta z gminy Domaniów oraz zespoły ludowe. Po części oficjalnej zapraszamy na koncerty muzycznych gwiazd wieczoru.

Zgodnie z tradycją uroczysta msza świętą rozpocznie się o 12.00 w miejscowym kościele. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie ulicami Domaniowa na stadion, gdzie o 14.00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy.

  • Wielkanocne warsztaty integracyjne w DPS “Jutrzenka”

    Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też w Domu Pomocy Społecznej “Jutrzenka” zorganizowaliśmy wielkanocne warsztaty integracyjne. Udział w nich wzięli zarówno mieszańcy Domu jak i dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim.Wszyscy uczestnicy wspólnie wykonali wielkanocne kurczaczki, ozdobili kartko-łapki oraz zaśpiewali piosenki tematyczne. Dzieci zrobiły niespodziankę i […]

źródło: UMWD

Unia Europejska Banner
X