DUB PISTOLS w Bogatyni
DUB PISTOLS w Bogatyni
Kategoria: Aktualności
10.04.2024
Godz: 14:08
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Dub Pistols legendarna brytyjska grupa łączące wszystkie wybuchowe i energetyczne style muzyczne zagra w Bogatyni. W Polsce zaplanowano tylko dwa koncerty. Takiego wydarzenia dawno w regionie nie było. Brytyjczykom towarzyszyć będzie jeden z najlepszych polskich zespołów eksportowych, nie mniej energetyczny – Paprika Korps. Zapowiada się wieczór taneczny, pozytywny i ambitny.

Warto się wybrać, bo tak mocno energetycznego zestawienia w okolicy nie znajdziecie. Gwarantowane przynajmniej 3 godziny mocnej mieszanki tanecznych i heavy gatunków muzycznych. Nie wypada nie być.

Dub Pistols to doskonale znany polskiej publiczności angielski zespół, w charakterystyczny a zarazem charakterny sposób łączący dub, reggae, dancehall, ska & DnB, założony w 1996 roku przez Barry’ego Ashwortha i Jasona O’Bryana.

Pierwszymi singlami zespołu były „There’s Gonna Be a Riot” i „Best Got Better” z 1998 roku. Ich pierwszy album, „Point Blank”, ukazał się w tym samym roku. Ich albumy „Six Million Ways to Live” i „Y4K: Next Level Breaks” zostały wydane w 2001 roku.

Do tej pory wydali siedem albumów studyjnych, a także współtworzyli ścieżki dźwiękowe do wielu filmów, w tym Blade II, Bad Company, Piranha 3D i Mystery Men. Wydali także znaczną liczbę zremiksowanych utworów innych artystów. Do najbardziej znanych z nich należą remiksy „Dolphins Were Monkeys” Iana Browna, „My Way” Limp Bizkit, „Do It” zespołu Crystal Method i „James Bond Theme” Moby’ego.
Ich trzeci album, Speakers and Tweeters, został wydany w 2007 roku nakładem Sunday Best i zawiera utwory T. K. Lawrence, JMS, Blade, Rodney P i Terry Hall. Ich czwarty album „Rum’n’Coke” został wydany w maju 2009 roku. Piąty album, „Return of the Pistoleros”, został wydany w 2015 roku w wytwórni Roba Da Banka Sunday Best Recordings. W 2017 roku ukazał się ich szósty album „Crazy Diamonds”, a w październiku 2020 roku ukazał się siódmy album „Addict”. Ich najnowszy album studyjny „Frontline” ukazał się w marcu 2023 roku.

Paprika Korps – ulubieńcy zagranicy, zespół, który na świecie jest bardziej znany niż w Polsce, a szkoda bo to naprawdę genialny band. Działają od 1996 roku, pochodzą z Opola i na koncertach proponują oryginalną mieszankę muzyczną reggae – metal ale nie tylko.  Zadebiutowali w 1999 r. albumem „Kolejny krok” od tego czasu wydali ich jeszcze sześć, dużą część nakładem labelu Karrot Kommando, z którym związani są od początku jego działalności. Aktualnie ich najnowsze wydawnictwo to „Homemade Babylon” z 2016 roku.

DUB PISTOLS, PAPRIKA KORPS,  BOGATYNIA

( hip-hop, reggae, heavy – reggae)

4.05.2024 , godz. 19.00

Bilety – 100 zł (w dniu koncertu 120 zł)

Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 1, Bogatynia, Poland

Organizatorzy: Stowarzyszenie Media Lokalne w Bogatyni, Ośrodek Kultury i Sztuki, Bogatyński Ośrodek Kultury

Dub Pistols backstage at Castle Stage at Sunday at Camp Bestival 2021, Lulworth Castle, Wareham, Dorset

Źródło: Telewizja Bogatynia

Unia Europejska Banner