Działania na rzecz bezpieczeństwa w okresie świątecznym
Działania na rzecz bezpieczeństwa w okresie świątecznym
Kategoria: Aktualności
27.12.2023
Godz: 14:06
Redaktor: BP BP
Drukuj

W świątecznym okresie strażacy i osoby dbające o bezpieczeństwo mieli co robić. Sytuacja hydrologiczna była cały czas kontrolowana. W związku z wydanymi ostrzeżeniami hydrologicznymi oraz meteorologicznymi odnotowano 13 zgłoszeń związanych z monitoringiem rzek na terenie powiatu zgorzeleckiego, a także 7 zdarzeń związanych z wypompowywaniem wody.

W działaniach udział brali strażacy z PSP oraz z OSP. W działania monitorujące rzeki zaangażowani byli również dyżurujący pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a także pracownicy odpowiedzialni za ochronę przeciwpowodziową z gmin na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Prócz zdarzeń związanych z wydanymi ostrzeżeniami hydrologicznymi oraz meteorologicznymi w dniu wczorajszym tj. 26.12.2023 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej DW352 w pobliżu miejscowości Działoszyn. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że w wyniku zderzenia cztery osoby zostały zakleszczone w pojazdach (po dwie w każdym). Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osób poszkodowanych, które następnie przekazali ratownikom zespołów ratownictwa medycznego. W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy z JRG Bogatynia, JRG Zgorzelec, OSP KSRG Bogatynia, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.

Źródło: PCZK w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner