Działania PSP w Zgorzelcu (12-22.05.2022 r. )
Działania PSP w Zgorzelcu (12-22.05.2022 r. )
Kategoria: Aktualności
25.05.2022
Godz: 07:17
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W okresie od 12 do 22 maja zgorzeleccy strażacy podjęli łącznie 85 interwencji, w tym: 37 razy interweniowali przy pożarach, 39 razy przy usuwaniu skutków miejscowych zagrożeń, natomiast 9 zdarzeń okazało się alarmami fałszywymi.

Najwięcej interwencji miało miejsce na terenie Miasta Zgorzelec (32 zdarzenia) i Gminy Bogatynia (21 zdarzeń), najmniej w Gminie Miejskiej Zawidów – 1 interwencja.

W zdarzeniach, 66 razy brały udział zastępy PSP, 27 razy zastępy OSP KSRG i 12 razy – OSP spoza KSRG.
Największą grupą zdarzeń były pożary pojedynczych drzew lub stert gałęzi (10), pożary traw (9) i śmieci (9) oraz pożary środków transportu (4). Doszło tez do 2 pożarów lasu oraz 1 pożaru pustostanu.
Strażacy zajmowali się także m.in.: usuwaniem powalonych przez wiatr drzew (10 zdarzeń) usuwaniem skutków kolizji i wypadków drogowych (8 zdarzeń) – w tej grupie doszło do groźnego zdarzenia w miejscowości Ruszów, gdzie z przejeżdżającego samochodu ciężarowego spadły 3 bele drewna na samochód osobowy – jedna osoba została lekko ranna. Strażacy interweniowali także w szpitalu, gdzie na skutek awarii sprężarki doszło do zadymienia w części kondygnacji podziemnej budynku. Charakterystyczne zdarzenie miało także miejsce na terenie zbiornika wodnego w Żarce nad Nysą, gdzie do akwenu stoczył się samochód osobowy, na szczęście bez osób w środku. Do wyciągnięcia pojazdu niezbędny był udział nurków ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej PSP z Wrocławia.

źródło/foto: G. Fleszar PSP

Unia Europejska Banner