Dzień Ofiar Przestępstw
Dzień Ofiar Przestępstw
Kategoria: Aktualności
22.02.2023
Godz: 08:38
Redaktor: BP BP
Drukuj

Dzień Ofiar Przestępstw często w Polsce nazywany jest Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, choć jest to święto ustanowione przez Sejm RP w 2003 r. Tego samego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Ofiar ustanowiony w 1988 r.

Z kolei 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, choroby, która zaliczana jest do jednych z najczęściej występujących na świecie.

Urząd Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 przyłączając się do obchodów, proponuje dodatkowe wsparcie organizując telefoniczny dyżur specjalistów dla osób pokrzywdzonych przemocą seksualną w dzieciństwie, małoletnich ofiar przemocy seksualnej i ich opiekunów, osób doświadczających depresji, zwłaszcza na skutek wykorzystania seksualnego w dzieciństwie.

W związku z tym, 22 lutego br. w siedzibie Państwowej Komisji, w godzinach 10-18.00 pod nr tel. 533-648-227 będzie dyżurował prawnik, a pod nr tel. 533-652-418 psycholog.

Poufna rozmowa ze specjalistami to zazwyczaj pierwszy krok na drodze rozwiązania problemów wynikających z doświadczeń przemocy.

Źródło: Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15

Unia Europejska Banner