Dzień otwarty OSP -Nauka Pierwszej pomocy przez zabawę
Dzień otwarty OSP -Nauka Pierwszej pomocy przez zabawę
Kategoria: Aktualności
9.07.2021
Godz: 10:34
Redaktor: Paweł Paluszkiewicz Paweł Paluszkiewicz
Drukuj

W słoneczną niedzielę 04 lipca br. na boisku wiejskim w Trójcy zorganizowana została impreza plenerowa w ramach zadania publicznego pn.” Dzień otwarty OSP -Nauka Pierwszej pomocy przez zabawę”. W ramach której to przeprowadzono naukę pierwszej pomocy dla dzieci połączoną z zabawą z animatorami . Na najmłodszych uczestników czekały takie atrakcje jak dmuchane zamki, bańki mydlane, czy malowanie buziek . Druhowie OSP Trójca zadbali także o pyszny poczęstunek, kiełbaski upieczone przez Prezesa OSP Trójca jak i swojskie naturalnie przygotowane napoje.

Po zakończonym szkoleniu dzięki którym dzieci nabrały umiejętności jak udzielać pierwszej pomocy, przeprowadzono konkurs Wiem jak Pomagać , w którym to wzięły udział drużyny pięcioosobowe składające się z z MDP: MDP Trójca , MDP Sławnikowice oraz MDP Gronów. Poziom zdobytej wiedzy był bardzo wyrównany jednak to MDP Sławnikowice zajęły 1 miejsce, drugie zajęła drużyna z MDP Trójca, zaś 3 miejsce zdobyła MDP Gronów. Wszystkim uczestnikom konkursów wręczono dyplomy i nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc . Dziękujemy także PGE Elektrowni Turów, Policji Zgorzelec, Straży Granicznej w Zgorzelcu za przekazanie gadżetów z których to dzieci bardzo się cieszyły, swoją cegiełkę dołożyli także : Wiesława Trzeciak , Artur Zadwórny oraz Arkadiusz Furmaniak.

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za przybycie oraz wspólną zabawę , mamy nadzieję że przyswojona przez dzieci wiedza pozostanie na długo w pamięci , a w przypadku potrzeby będzie przydatna przy udzielaniu Pierwszej Pomocy.

Unia Europejska Banner