Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
Kategoria: Aktualności
5.06.2023
Godz: 09:41
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W sobotę 3 czerwca 2023 r. zapisał się jako dzień pełen radości i śmiechu, a wszystko za sprawą dzieci i rodzin świętujących tego dnia swoje święto – Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Na kilka godzin spotkaliśmy się w Parku Błachańca obok Fortu Bolka i Lolka, by wspólnie się bawić. Event poprzedził seans filmowy dla rodzin zastępczych w kinie PoZa, gdzie rodziny miały okazję obejrzeć film „Za duży na bajki”.

Później od 14:00 do 18:00 przenieśliśmy się na teren zielony, gdzie na uczestników festynu czekały liczne atrakcje – gry wielkogabarytowe, zajęcia sportowe i animacje. Każdy chętny mógł zrobić sobie kolorowe warkoczyki i tatuaże. Na amatorów mocnych wrażeń czekały służby – straż pożarna, straż graniczna i policja, gdzie każdy mógł przez chwilę wczuć się w rolę funkcjonariusza, uruchomić syrenę czy zobaczyć sprzęt służbowy. Wielkie dmuchańce przyciągały dzieci, ale znaleźli się także dorośli chętni do zjazdów, co dostarczyło dzieciom mnóstwo śmiechu. A wszystko to w otoczeniu kolorowych balonów, baniek mydlanych, tańców i występów dzieci.

Atrakcji było całe mnóstwo – co widać także w relacji fotograficznej z pleneru. Najważniejsze w tym wszystkim jednak było to, że dzieciom towarzyszył uśmiech, a rodzice czynnie włączyli się w zabawę.

Każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się czym jest piecza zastępcza i jak zostać rodzicem zastępczym. To bardzo ważne, ponieważ dzieci, dla których PCPR Zgorzelec szuka rodzin zastępczych jest bardzo dużo.

Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom, dzięki którym ten dzień był jeszcze wspanialszy, a byli to:

– Przedszkole nr 2 w Zgorzelcu „Brzozowy Lasek”,

– Stowarzyszenie „Spytków bez granic”,

– Akademia Języka Angielskiego „Level Up” Sylwia Zimierska,

– Fundacja „Nasze Dzieci” ze Zgorzelca

oraz spore grono osób fizycznych, które poświęciły swój czas nierzadko włączając w działania wolontarystyczne całe rodziny.

Dziękujemy także Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia za wsparcie – dzięki któremu rodziny zastępcze mogły wspólnie wziąć udział w seansie kinowym.

Nie można nie wspomnieć o tym, że plener był możliwy do zrealizowania dzięki nieocenionemu partnerstwu z Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu. Wspólne działanie okazało się być strzałem w dziesiątkę i mamy nadzieję na dalszą wspólną pracę.

Wśród uczestników festynu był Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

źródło/foto: PCPR w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner