Dzień Weterana. Starosta Zgorzelecki z wizytą w DPS Ostoja.

Dzisiaj z wizytą u Pana Stanisława Cieplechowicza do Domu Pomocy Społecznej Ostoja, udał się Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Okazją do podziękowania weteranowi za służbę na rzecz naszej ojczyzny oraz złożenia życzeń było przypadające na 29 maja Święto Dnia Weterana.

Pan Stanisław jako piętnastoletni chłopak był łącznikiem w partyzantce. Po wojnie w 1946 roku przyjechał do Pieńska. Jest członkiem Związku Weteranów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Ten wyjątkowy człowiek, z bogatą historią pełną trudnych przeżyć, wciąż emanuje radością, życzliwością i wysoką kulturą osobistą.

Był to niezwykle wzruszający moment i okazja do wysłuchania osobistych historii oraz doświadczeń Pana Stanisława Cieplechowicza.

Niech to Święto przypomina nam, że nie powinniśmy zapominać o tych, którzy oddali swoje życie lub zdrowie w służbie dla naszej ojczyzny. Dzień Weterana jest dniem, który umożliwia nam wyrażenie naszej wdzięczności i uznania dla weteranów wojennych. Jest to także okazja, aby zrozumieć i docenić ich niezwykłe poświęcenie.

Panu Stanisławowi jak i wszystkim bohaterom wojennym, weteranom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności.