Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Kategoria: Aktualności
22.04.2023
Godz: 07:30
Redaktor: BP BP
Drukuj

Dzień Ziemi obchodzony jest corocznie 22 kwietnia i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska naturalnego.

Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych szacunków, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło do śmierci tysięcy ptaków, delfinów oraz innych morskich zwierząt, a także dewastacji środowiska na wiele lat.

22 kwietnia 1970 roku odbył się pierwszy w historii Dzień Ziemi. Natomiast kilka miesięcy później powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. W skutek powyższego, podpisano wiele aktów prawnych, które miały na celu ochronę zagrożonych gatunków, a także walkę o zrównoważone środowisko.

W obecnych czasach ochrona środowiska staje się coraz bardziej istotna, a każdy z nas ma wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Dlatego pamiętajmy, że małe kroki podejmowane przez każdego z nas, mogą mieć duży wpływ na przyszłość naszej planety.

Źródło: gov.pl, foto: freepik

Unia Europejska Banner