Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Kategoria: Aktualności
22.04.2022
Godz: 08:37
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

21 kwietnia na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Organizatorem turnieju byli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zgorzelcu. Turniej obył się pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego.

Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jury eliminacji powiatowych w składzie:

 • kpt. Adam Poniatowski – przewodniczący
 • asp. Wojciech Piechowicz – sekretarz
 • dh Waldemar Błauciak – członek
 • st. kpt. Łukasz Łysiak – członek

po dokonaniu oceny prac pisemnych, zakwalifikowano do finału po trzy osoby w każdej z trzech kategorii wiekowych. W wyniku rozgrywek finałowych poszczególne miejsca zajęli:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

 1. Amelia Łączna – SP Ruszów,
 2. Krystian Wiciak – MDP Stary Węgliniec
 3. Lucyna Strygo – SP Sulików  

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

 1. Hubert Kopania – SP Ruszów                         
 2. Milena Stasiak – SP Ruszów
 3. Michał Sochacki – SP Ruszów                          

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. Miłosz Mesjasz – OSP Ruszów

2. Filip Kordasiewicz – ZSZiL Zgorzelec     

3. Przemysław Czyż – ZSP Zgorzelec

W turnieju powiatowym udział wzięło 39 uczestników, w tym:

 • w grupie I  – 11 osób,
 • w grupie II  – 18 osób,
 • w grupie III  – 10 osób.

Laureaci turnieju (zdobywcy pierwszych miejsc w swoich grupach wiekowych) będą reprezentować powiat zgorzelecki na szczeblu wojewódzkim, w dniu 27 maja 2022r. w Lubiążu.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych, a młodzież wykazała się dobrym przygotowaniem i dużą wiedzą z zakresu tematycznego turnieju. W trakcie turnieju zgorzeleccy strażacy przygotowali uczestnikom pokaz w zakresie postępowania podczas pożaru oleju jadalnego w trakcie przygotowywania posiłku, pokaz sprzętu strażackiego, a także zapoznali uczestników turnieju z nowym wyposażeniem sali edukacyjnej „Ognik”, której oficjalne otwarcie po zrealizowanej w roku 2021 przebudowie, nastąpi w dniu 04 maja 2022r.

Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych OTWP, wręczyli: Starosta Zgorzelecki, Artur Bieliński, z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu, kpt. Grzegorz Fleszar oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu, dh Waldemar Błauciak.

Nagrody dla uczestników turnieju ufundował Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji “NYSA” oraz Oddział Wojewódzki Związku OSP RP we Wrocławiu w ramach środków z tzw. 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

źródło: Grzegorz Fleszar

Unia Europejska Banner