„Emilka” w Hiszpanii – Podsumowanie praktyk zawodowych ERASMUS+
„Emilka” w Hiszpanii – Podsumowanie praktyk zawodowych ERASMUS+
Kategoria: Aktualności
3.03.2022
Godz: 09:04
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Uczniowie kl. 3 technikum budowlanego i ekonomicznego wyjechali na miesiąc na praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ do Sewilli – urokliwego miasta pomarańczy w południowej Hiszpanii, stolicy regionu Andaluzja. Dzięki możliwości praktykowania w różnych firmach zdobyli cenne umiejętności i doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku pracy. Ponadto mieli szansę poznać nową kulturę pracy oraz szlifować kompetencje językowe.

Jednak nie samą pracą uczeń żyje! Incoma – czyli hiszpański koordynator programu zorganizował dla młodzieży wycieczkę do Alkazaru, pięknych ogrodów mieszczących się w centrum starego miasta Sevilli w których m. in. nagrywane były sceny do serialu „Gra o Tron”. Korzystając z pięknej słonecznej pogody zwiedzili również liczne turystyczne atrakcje miasta: Plaza de Toros-arenę walk byków, Plac Hiszpański, Plac Amerykański -będące wizytówką miasta.

Decyzja o wyjeździe wymaga od uczniów sporej odwagi – trzeba zmierzyć się z nowymi wyzwaniami: lotem samolotem, nowym środowiskiem pracy, wymaganiami pracodawców, barierami językowymi    i różnicami kulturowymi. Jednak różnorodność doświadczeń ubogaca i dodaje pewności siebie. Do odważnych świat należy! Dzięki programowi kształcenia  i szkolenia zawodowego ERASMUS+ można przeżyć niezapomnianą przygodę. Adios!

źródło/foto: ZSP w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner