Festyn wiejsko-parafialny w Trójcy
Festyn wiejsko-parafialny w Trójcy
Kategoria: Aktualności
1.07.2024
Godz: 13:07
Redaktor: Agnieszka Emerle Agnieszka Emerle
Drukuj

W niedzielę 30 czerwca br. na boisku sportowym przy szkole podstawowej w Trójcy odbył się festyn wiejsko-parafialny pod hasłem: “Uśmiech dziecka”.

Organizatorami festynu byli: Sołtys i Rada Sołecka, Rada Parafialna, KGiGW w Trójcy, OSP Trójca oraz GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu udział wzięli: Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta oraz Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj.

Na uczestników czekało wiele atrakcji: darmowe dmuchańce, stoiska rękodzielnicze oraz z zabawkami, bańki mydlane, malowanie twarzy, gry i zabawy, warsztaty zielarskie i makrama, kolorowe stoiska z zabawkami i słodyczami, stoiska kulinarne, pyszne wypieki i potrawy przygotowane przez KGiGW w Trójcy, KGW z Jędrzychowic i Jerzmanek. Oprawę muzyczną i zabawy taneczne zapewnił zespół „Złote Kłosy”.

Jednym z najważniejszych punktów programu były konkursy. Pierwszy z nich – na najpyszniejsze ciasto – zgromadził wielu uczestników, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego cukiernika w Trójcy. Podczas wydarzenia ogłoszono także wyniki konkursu na najpiękniejszy ogródek w Trójcy.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów wydarzenie przebiegło w fantastycznej atmosferze. To był dzień pełen uśmiechów i niezapomnianych chwil dla dzieci i dorosłych, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. Pogoda dopisała, a atmosfera była pełna radości i entuzjazmu.

Źródło: foto Gmina Zgorzelec

Unia Europejska Banner