Finał krajowy OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom”
Finał krajowy OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom”
Kategoria: Aktualności
6.06.2023
Godz: 12:05
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W dniach 3-4 czerwca 2023 r. w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymisławicach k/Wrześni (woj. wielkopolskie) rozegrano 45 finał krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów w finale wystartowała dwójka uczestników, którzy reprezentowali dwa różne województwa tj. Milena Mesjasz w grupie II (Szkoła Podstawowa w Iłowej – woj. lubuskie) oraz Hubert Kopania w grupie 3 (Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu woj. dolnośląskie).

W pierwszym dniu wszyscy uczestnicy pisali test pisemny obejmujący wiedzę z zakresu historii pożarnictwa, prewencji, techniki pożarniczej, sprzętu czy udzielania kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej. Po napisaniu testów młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, obejmujących m.in. udzielanie pierwszej pomocy oraz warsztatach ,,Robotyka dla odważnych”.

Późnym wieczorem ogłoszono wyniki testów pisemnych oraz listę finalistów w trzech grupach wiekowych. Do ścisłego finału niewiele zabrakło Hubertowi – tylko 2 punkty i ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu w kraju, a Milena w swojej grupie zajęła miejsce osiemnaste.

W każdej grupie wiekowej uczestniczyło po 32 uczniów reprezentując wszystkie województwa. Jest to ogromny sukces naszej młodzieży na szczeblu kraju. Systematyczna praca z młodzieżą w Ruszowie przynosi efekty tj. na przestrzeni ostatnich ośmiu lat mieliśmy stale reprezentanta (ów) MDP Ruszów w ścisłym finale krajowym ze zwycięstwami i miejscami na podium włącznie.

Serdecznie dziękujemy opiekunom za profesjonalne przygotowanie młodzieży do turnieju, a Państwowej Straży Pożarnej za zapewnienie bezpiecznego transportu uczestnikom.

Źródło: J. Droś – OSP Ruszów
Foto: R. Mesjasz

Unia Europejska Banner