Finał Przygody z Nysą oraz dożynki w Tylicach
Finał Przygody z Nysą oraz dożynki w Tylicach
Kategoria: Aktualności
5.09.2022
Godz: 12:46
Redaktor: BP BP
Drukuj

Konkurs na najpiękniejszy wieniec, występy zespołów artystycznych, rowerowe show, pokaz ognia oraz liczne zabawy – tak podziękowano rolnikom za tegoroczne plony podczas Finału Przygody z Nysą w Tylicach połączonych z dożynkami!

Dożynki rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele w Tylicach, w której uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska.

Po mszy barwny korowód, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich sołectw z terenu Gminy Zgorzelec oraz przedstawiciele samorządowi i zaproszeni goście, pod przewodnictwem Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Węgla Brunatnego Turów, udał się na boisko sportowe.

Przybyłych gości powitały stoiska gastronomiczne ze specjałami regionalnej kuchni reprezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, stoiska m.in. straży granicznej oraz kramy z rękodziełem i zabawkami.
Na najmłodszych uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji tj. dmuchańce oraz konkursy, animacje, przejażdżka konna. Wśród starszych dzieci największym zainteresowaniem cieszyła się mobilna ścianka wspinaczkowa.

W trakcie imprezy tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec, którego zwycięzcą zostało sołectwo z Jerzmanek. Tym samym sołectwo w Jerzmankach otrzymało nominację na organizację dożynek w przyszłym roku.

Do tańca licznie przybyłych gości, zaprosiły gminne zespoły ludowe m.in. Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Unia Europejska Banner