Powiatowy #GaszynChallenege dla Mii Kurtuldu
Powiatowy #GaszynChallenege dla Mii Kurtuldu
Kategoria: Aktualności
7.07.2020
Godz: 10:52
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

10 pompek, 10 przysiadów i 500 złotych przekazanych na leczenie niespełna rocznej Mii Kurtuldu to efekty popularnej akcji #GaszynChallenege w wykonaniu pracowników Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.

Mia Kurtuldu z Wrocławia ma 11 miesięcy. W lipcu skończy roczek. Jest chora na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego – najgorszego. Brakuje jeszcze ponad 3,5 mln zł, aby dziewczynka mogła zostać poddana terapii w USA najdroższym lekiem świata o nazwie Zolgensma, który kosztuje łącznie ponad 9 mln zł.

O co chodzi w robieniu pompek?

Akcję Gaszyn Challenge zapoczątkował strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla Wojtusia Howisa także cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

Od 8 czerwca #GaszynChallenge został podzielony na województwa. Województwo dolnośląskie w wyzwaniu zbiera pieniądze dla Mii Kurtuldu.

Zasady wyzwania są bardzo proste i polegają na wykonaniu przez nominowane osoby oraz instytucje 10 pompek (lub przysiadów) i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorej dziewczynki. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje przynajmniej kolejne trzy osoby lub instytucje.

Wykonywane pompki są tylko symboliczną aktywnością mającą przede wszystkim pomóc w popularyzacji tej szlachetnej inicjatywy oraz zintensyfikowaniu zbiórek na rzecz chorych dzieci.

Każdy z nas może wesprzeć finansowo leczenie Mii Kurtuldu poprzez stronę internetową www.siepomaga.pl

Powiat Zgorzelecki podjął wyzwanie

Powiat Zgorzelecki został nominowany do wyzwania przez Gminę Zgorzelec oraz Nadleśnictwo Ruszów. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu nie tylko ochoczo wykonali ćwiczenia fizyczne, ale także przyczynili się do pomocy małej Mii w wymiarze finansowym. Dzięki oddolnej zbiórce przekazali na leczenie dziewczynki niespełna ponad 500 zł.

Do podjęcia wyzwania Powiat Zgorzelecki nominował Miasto Zawidów oraz Kopalnię Węgla Brunatnego Turów.

Unia Europejska Banner