Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z wyróżnieniem!
Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z wyróżnieniem!
Kategoria: Aktualności
26.09.2019
Godz: 07:55
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa zdobyły wyróżnienie za swój świetny występ podczas XVII Spotkania Artystycznego Seniorów w Międzyzdrojach!

Festiwal  rozpoczął się od barwnego, rozśpiewanego korowodu uczestników który przeszedł ulicami miasta pod amfiteatr, gdzie wspólnie zatańczono poloneza. Główne przesłuchania konkursowe odbywały się w sobotę jednocześnie w Międzynarodowym Domu Kultury i amfiteatrze. Formuła festiwalu zakładała, że każdy zespół mógł w ciągu 3 dni występować w dowolnym czasie i miejscu na terenie miasta. Sędziowie oceniali m. in. walory artystyczne, interakcję z publicznością.

Zespół z Łagowa w swoim debiucie na Spotkaniu Artystycznym Seniorów w Międzyzdrojach otrzymał wyróżnienie komisji Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w kategorii „Zespoły ludowe, folklorystyczne, taneczne”. Górnołużyckie Błękitne Kamizelki wraz z Podolanami z Czerwonej Wody godnie reprezentowały i promowały Powiat Zgorzelecki oraz Gminę Zgorzelec.

Słowo od Zespołu:

Górnołużyckie Błękitne Kamizelki składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w wyjazd i udział w festiwalu w szczególności Wójtowi Gminy Zgorzelec Piotrowi Machajowi wraz małżonką Jolantą Machaj, która wspierała nas osobiście na festiwalu, Arturowi Bilińskiemu Staroście Zgorzeleckiemu.

Unia Europejska Banner