Gratulacje dla posła elekta
Gratulacje dla posła elekta
Kategoria: Aktualności
4.11.2019
Godz: 11:38
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Zgorzeleckiego, Artur Bieliński – Starosta Zgorzelecki oraz Małgorzata Sokołowska – Przewodnicząca Rady, uroczyście pogratulowali Stanisławowi Żukowi wyboru na posła Sejmu RP IX kadencji.

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Stanisław Żuk kandydował do Sejmu RP z okręgu nr 1 z list Komitetu Wyborczego PSL.  Został wybrany na posła IX kadencji, otrzymując 7694 głosy

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy postanowili postawić znak „x” przy moim nazwisku. Propozycję kandydowania w wyborach parlamentarnych złożył mi Paweł Kukiz. W międzyczasie doszło do zwarcia koalicji Kukiz’15 z Polskim Stronnictwem Ludowym. Wówczas Paweł Kukiz powiedział mi wprost: zgódź się, a ja zrobię wszystko, żebyś otrzymał pierwsze miejsce na liście. Nie jestem naiwny, mam swoje lata i wiem, że tzw. „jedynka” niesamowicie procentuje – przyznawał Stanisław Żuk podczas XVI sesji Rady Powiatu Zgorzeleckiego.

Pochodzący z Zawidowa Stanisław Żuk od 2002 do 2018 roku sprawował mandat radnego Rady Powiatu Zgorzeleckiego, będąc jednocześnie jej wieloletnim przewodniczącym.

16 lat obradowania w tej sali wyrobiło we mnie poczucie obowiązku bycia z radnymi i mieszkańcami powiatu w stałym kontakcie. Co prawda w ubiegłym roku zakończyła się moja wieloletnia przygoda z samorządem powiatowym, ale ciągle wracam pamięcią do pracy w radzie powiatu. Dla mnie był to niesamowity zaszczyt być jej przewodniczącym, ale jednocześnie źródło ogromnego doświadczenia i wiedzy – kontynuował Żuk.

Uroczyste gratulacje i życzenia owocnej pracy złożyli posłowi elektowi Artur Bieliński – Starosta Zgorzelecki oraz Małgorzata Sokołowska – Przewodnicząca Rady Powiatu, podkreślając swoje nadzieje na stałą współpracę w priorytetowych i ważnych dla mieszkańców powiatu sprawach.

Odbyłem już szkolenie poselskie w Sejmie i muszę przyznać, że sala plenarna wywiera naprawdę duże wrażenie. Myślę, że nie będzie mi brakowało odwagi, by wychodzić na mównice i zgłaszać tematy, które są dla tego regionu szczególnie istotne, takie jak: służba zdrowia, oświata, czy przyszłość Worka Turoszowskiego po wyczerpaniu złóż węgla brunatnego – wyliczał poseł elekt.

Przeczytałem ustawę o wykonywaniu mandatu posła oraz senatora i wiem jedno: jestem zobowiązany do reprezentowana wszystkich mieszkańców naszego okręgu, od Głogowa po Bogatynię. Skoro podjąłem to wyzwanie, to postaram się mu podołać – dodał Stanisław Żuk.

Unia Europejska Banner