Happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
5.04.2024
Godz: 11:37
Redaktor: BP BP

Wczoraj, 4 kwietnia br., w Zgorzelcu z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w wyjątkowym happeningu udział wzięli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej oraz Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” w Zgorzelcu.

Głównym celem tej inicjatywy było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz propagowanie wiedzy na ten temat.

Podczas happeningu, około 60 uczniów i 20 wychowawców, przeszło wyznaczoną trasą, rozpoczynając od ulicy Armii Krajowej 10 (miejsce siedziby SOSW w Zgorzelcu), a kończąc na ulicy Konarskiego, gdzie znajduje się SP ZOZ. Trasa obejmowała trzy ważne punkty: ul. Boh. II AWP 8A (przy siedzibie Starostwa Powiatowego/PCPR), ul. Domańskiego 7 (przy siedzibie Urzędu Miasta Zgorzelca) oraz wspomniane miejsce przy SP ZOZ.

Na poszczególnych przystankach, uczestnicy zapraszali innych do zabrania głosu oraz wspólnego zaśpiewania piosenek w towarzystwie drużyny happeningowej. Podczas przystanku przy Starostwie Powiatowym w wydarzeniu udział wzięli: Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik. Uczestnicy zatrzymali się, aby przedstawić hasła dotyczące edukacji na temat autyzmu oraz promować budowanie wrażliwości społecznej w tej kwestii.

Dzieci i młodzież ubrane były w niebieskie koszulki i niosły symbole tego dnia – niebieskie balony oraz parasole, symbolizujące integrację z osobami dotkniętymi autyzmem.

To wydarzenie miało na celu nie tylko podkreślenie istoty edukacji na temat autyzmu w społeczeństwie, ale także stworzenie atmosfery akceptacji i wsparcia dla osób z tym zaburzeniem.

Unia Europejska Banner