I Spotkanie Kapel pt. “Na Ludową Nutę”
I Spotkanie Kapel pt. “Na Ludową Nutę”
Kategoria: Aktualności
14.08.2023
Godz: 11:03
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Dnia 12 sierpnia br. w Łagowie miało miejsce I spotkanie zespołów ludowych pt.: “Na Ludową Nutę”.

Organizatorem spotkania była kapela “Złote Kłosy”. Muzyczny dorobek prezentowały: Kapela Roztoka, Zespół Lasowianie, Zespół Działoszynianie, Zespół Chabry, Zespół Podolanie oraz Kapela Herbutów.

Na zaproszenie organizatorów w przeglądzie piosenek ludowych udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zgorzeleckiego Marian Matyjasik.

Spotkanie kapel “Na ludową nutę” to wyjątkowe wydarzenie, które stanowiło okazję do celebracji kultury i dziedzictwa ludowego, a także do dzielenia się miłością do muzyki, która łączy ludzi.

Podczas wydarzenia każdy zespół miał okazję zaprezentować swoje ulubione utwory, często wzbogacając je własnym stylem i aranżacją.

To spotkanie nie było tylko okazją do występów i prezentacji swoich umiejętności, ale także do łączenia się wokół wspólnego dziedzictwa i kultywowania tradycji, które trwają do dziś dzięki miłości i pasji ludzi zaangażowanych w pielęgnowanie ludowych melodii i tańców.

Unia Europejska Banner