III Powiatowy konkurs “Pociąg do matematyki, fizyki i informatyki”
13.03.2024
Godz: 09:24
Redaktor: BP BP

We wtorek 12 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbyła się już III edycja Powiatowego Konkursu “Pociąg do matematyki, fizyki i informatyki”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, który był również sponsorem nagród.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych i fizycznych uczniów, motywowanie i mobilizowanie uzdolnionej młodzieży do rozwiązywania problemów przedmiotowych, zdrowe współzawodnictwo oraz wspólna zabawa.

W wydarzeniu udział wzięła Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Agnieszka Budych, która na ręce uczestników oraz zwycięzców konkursu złożyła serdeczne gratulacje i przekazała nagrody.

Konkurs adresowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Miał charakter stacji, w których uczniowie zatrzymywali się między innymi nad krzyżówkami, rebusami, zagadkami logicznymi, sudoku, kołem fortuny, składaniem brył, czy doświadczeniami fizycznymi.

10 drużyn ze szkół podstawowych powiatu zgorzeleckiego uczestniczyło w III edycji Powiatowego Konkursu “Pociąg do matematyki, fizyki i informatyki”. Konkurs zakończono dwiema dogrywkami dla dwóch rywalizujących ze sobą drużyn. Wyłonieni zostali także zwycięzcy Quizu Matematycznego w konkursie indywidualnym.

Klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka ze Zgorzelca,

II miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza ze Zgorzelca,

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie ze Zgorzelcu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom III Powiatowego Konkursu “Pociąg do matematyki, fizyki i informatyki”.

Unia Europejska Banner