Interwencje Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w II dekadzie czerwca
Interwencje Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w II dekadzie czerwca
Kategoria: Aktualności
22.06.2022
Godz: 08:09
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W okresie od 11 do 20 czerwca br. zgorzeleccy strażacy podjęli łącznie 60 interwencji na terenie powiatu zgorzeleckiego, w tym: 29 razy interweniowali przy pożarach, 30 razy przy usuwaniu skutków miejscowych zagrożeń, natomiast 1 zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy.

Ponadto zgorzeleccy strażacy wyjeżdżali aż 7 razy do interwencji na terenie sąsiedniego powiatu bolesławieckiego, w tym do jednego wypadku drogowego, pożaru budynku mieszkalnego, pożaru hali magazynowej oraz 4 razy do pożarów lasu (w tym jeden wyjazd kompanijnego plutonu gaśniczego w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego do całonocnych działań gaśniczych lasu w miejscowości Modła, gdzie zadysponowano ciężki samochód gaśniczy z JRG Bogatynia oraz 3 średnie samochody gaśnicze z OSP Ruszów, OSP Trójca i OSP Studniska Dolne).

Najwięcej interwencji na terenie naszego powiatu w II dekadzie czerwca odnotowano na terenie Miasta Zgorzelec (18 zdarzeń), Gminy Bogatynia (14 zdarzeń) oraz Gminy Zgorzelec (13 zdarzeń), natomiast na terenie Miasta Zawidów nie odnotowano żadnego zdarzenia.

Do bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło m. in. na drodze Bogatynia – Sieniawka, gdzie zderzyły się dwa samochody ciężarowe, oraz w miejscowości Bogatynia, gdzie samochód osobowy uderzył w mur oporowy. Do uwolnienia kierowcy z pojazdu konieczne było użycie przez strażaków sprzętu hydraulicznego.

Ponadto, w Zgorzelcu doszło do podtrucia 4-osobowej rodziny tlenkiem węgla.

W zdarzeniach, 50 razy brały udział zastępy PSP, 28 razy zastępy OSP KSRG i 8 razy – OSP spoza KSRG.

źródło/foto: PSP Zgorzelec

Unia Europejska Banner