Jarmark Św. Bartłomieja w Działoszynie
23.08.2022

28. sierpnia 2022 r., po raz kolejny odbędzie się Jarmark Św. Bartłomieja w Działoszynie! Na wszystkich uczestników czeka muzyka, tańce, pyszne jedzenie i wiele innych atrakcji.

Otwarcie jarmarku nastąpi o godz. 14:30 tradycyjnie pod skałkami obok Wiejskiego Ośrodka Zdrowia. Wcześniej – o godz. 13.00 zostanie odprawiona msza święta odpustowa w kościele św. Bartłomieja.

W programie jarmarku m.in. koncerty zespołów ludowych, młodych talentów, a także wystawy malarskie, kolekcjonerskie, pamiątkowe, rękodzielnicze i artystyczne, wystawa mandali, Warsztaty Grupy Legnica, Warsztaty Tłoczenia Olejów.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w konkursach na najsmaczniejsze jesienne przetwory, ciasta drożdżowe oraz najładniejsze przebranie dzieci i dorosłych. O ucztę dla podniebienia zadbają kramy ze swojskim regionalnym jadłem.

Przewidziano także atrakcje dla dzieci, m.in.: historyczny plac zabaw, strefa malucha oraz zamek dmuchany.

Organizatorami Jarmarku Św. Bartłomieja są Stowarzyszenie Królewska Dolina – Górnołużycki Działoszyn oraz Sołectwo Działoszyn, Bratków KGW Lutogniewice, OSP Działoszyn, Klub Seniora Działoszyn, OSIR Bogatynia , BOK w Bogatyni.

Impreza jest dofinansowana przez Powiat Zgorzelecki.

Plakat Jarmark Św. Bartłomieja

Źródło: Stowarzyszenie Królewska Dolina – Górnołużycki Działoszyn