Jubileusz 15-lecia Szkół Tęcza
Jubileusz 15-lecia Szkół Tęcza
Kategoria: Aktualności
12.05.2023
Godz: 10:48
Redaktor: BP BP
Drukuj

W czwartek, 11 maja 2023 r. w Zespole Szkół Tęcza w Zgorzelcu odbył się Piknik Europejski połączony z obchodami 15-lecia istnienia Szkoły Podstawowej “Tęcza” Zgorzelec oraz szkoły partnerskiej Regenbogengrundschule Goerlitz.

Na zaproszenie gospodarzy w wydarzeniu udział wzięli: Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik.

Obchody 15 -lecia istnienia szkół Tęcza były doskonałą okazją do złożenia kwiatów i podziękowań za dotychczasową działalność na rzecz dzieci z Polski i Niemiec oraz życzeń kolejnych sukcesów i satysfakcji z pracy.

Oprócz występów taneczno-wokalnych wykonanych przez dzieci z obu szkół, gospodarze przygotowali dwujęzyczną wystawę ze współpracy między szkołami oraz cały szereg atrakcji i animacji m.in. dmuchane place zabaw, stanowisko sensoryczne, manufaktura makram, stanowisko ze sztuką kaligrafii, malowanie na sztalugach oraz smaczne przekąski.

Był to czas wypełniony zabawą, edukacją i rekreacją na świeżym powietrzu. Dzięki temu uczniowie przezwyciężają bariery językowe oraz mają okazję do integracji z rówieśnikami.

Unia Europejska Banner