Jutrzenkowe” Mikołajki z Fundacją Święty Mikołaj dla Seniora
Jutrzenkowe” Mikołajki z Fundacją Święty Mikołaj dla Seniora
Kategoria: Domy Pomocy Społecznej
8.12.2021
Godz: 12:18
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

6 grudnia przeżyliśmy bardzo piękny dzień, pełen radości, wiary w dobroć ludzi i mnóstwa przyjemności. Miał miejsce finał akcji „Mikołaj dla Seniora” prowadzoną przez Fundację „Święty Mikołaj dla Seniora” w Warszawie.

Pomysłem Fundacji były listy pisane przez naszych Mieszkańców do Świętego Mikołaja, które Fundacja udostępniła na swojej platformie. Dzięki temu każda osoba wchodząca na tą platformę mogła zamienić się w Świętego Mikołaja i wybierając konkretny list, obdarowała jego Nadawcę.

I stało się !

Wszyscy mieszkańcy zostali obdarowani paczkami od Mikołajów, Elfów i Śnieżynek!! Ileż było radości, zdumienia, uśmiechów, ale i wzruszeń, bo oprócz prezentów w paczkach dla naszych mieszkańców były kartki z życzeniami i listy, pełne ciepła i kierowane bezpośrednio do adresata. Naprawdę czasami chwiejąca się wiara w dobroć ludzi dziś zaznaczyła się z całą stanowczością.

Paczki były przecudne, były w nich rozmaite artykuły, o które w swych listach prosili mieszkańcy: np. pościel, dresy, odzież, ciepłe kapcioszki, piżamy, rękawiczki, czapki, bielizna, koce, ręczniki, gry, artykuły terapeutyczne, kosmetyki i całe mnóstwo słodyczy.

Dziękujemy Fundacji „Święty Mikołaj dla Seniora”, za zorganizowanie i organizowanie takich akcji.

A najbardziej dziękujemy samym darczyńcom – których poznaliśmy z ujawnionych imion ale i z pozdrowień kierowanych od ich rodzin – do Naszych Mieszkańców: np. dla Pana Henia od Marysi i Wojtka z małym Piotrusiem…albo: „Nawet nie wie Pani, Pani Ireno ileż przyjemności sprawiło mi wybieranie i kupowanie dla Pani, i za to Pani dziękuję”. Te słowa to cała kwintesencja obdarowywania.

Dziękujemy z całego serca!

źródło: DPS “Jutrzenka”

Unia Europejska Banner