Już dzisiaj rozpoczyna się ViaThea
4.07.2024
Godz: 07:30
Redaktor: Paulina Kraus-Smółka Paulina Kraus-Smółka

Już dzisiaj (4.07.2024 r.) o godzinie 16:30 rozpoczyna się ViaThea – pełen kreatywności i niezapomnianych występów festiwal teatrów ulicznych w Europa – Mieście Görlitz/Zgorzelec, spotkanie z artystami z całego świata, dla których sceną staną się place i ulice naszego miasta.

Festiwal rozpocznie się piknikiem teatralnym na Stokrotkowej Łące w parku miejskim w Görlitz oraz konkursem na kosz piknikowy. Görlitzki park będzie sceną dla teatrów aż do godziny 23:30.

Piątek i sobota od 17:00 do 23:30 to występy na ulicach i placach Görlitz i ­Zgorzelca. W görlitzkiej starej części miasta i śródmieściu oraz na zgorzeleckim Przedmieściem Nyskim odbędą barwne i porywające spektakle w wykonaniu grup teatralnych, tancerzy i akrobatów.

W piątek, o godzinie 18:30 na przyczółku Mostu Staromiejskiego i Bulwarze Greckim zaprezentują się Bastian Quitral oraz Sqeezed Peaches.

W sobotę, o godzinie 17:45 po stronie polskiej wystąpią Madame Buqu i zespół Hańba.

7 lipca, w niedzielę, festiwal przenosi się do Bad Muskau.

Szczegółowy program jest już do nabycia w kasie Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, w kasie teatru oraz licznych punktach w Görlitz.  Cena broszury to 5 Euro i jak zawsze cały dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie organizacji kolejnych festiwali.

Źródło: www.zgorzelec.eu

Unia Europejska Banner