Kabaret „Czas dla Nas” Królem Łgarzy 2022!
Kabaret „Czas dla Nas” Królem Łgarzy 2022!
Kategoria: Aktualności
23.05.2022
Godz: 10:45
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Kabaret „Czas dla Nas” Z Warszawy podczas 39 Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2022, zdobył  tytuł Króla Łgarzy 2022.

Statuetkę za tytuł Księcia i Króla Łgarzy 2022 oraz statuetkę Złotego Kosy wręczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Kabaretowi „Czas dla Nas” za I miejsce wręczono nagrodę finansową oraz nagrodę rzeczową w postaci Statuetki Kozła autorstwa prof. Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dwa drugie miejsca ex aequo i nagrody finansowe  przyznano kabaretom „Demakijaż” z Torunia i „Klub Szyderców Bis” z Poznania.

Wyróżnienie – nagrodę finansową  przyznano Adamowi Chrupczakowi z Krakowa.

Nagrodę publiczności – Statuetkę “Szczupłego Andrzeja” otrzymał kabaret „Czas dla Nas” z Warszawy.

Jury Konkursu na Tekst Satyryczny 39. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni w składzie: Natalia Grzeszczyk, Artur Andrus, Krzysztof Jaślar, Zdzisław Justyński, Wojciech Zimiński, Stanisław Zygmunt swoja decyzją przyznało:

– I miejsce i tytuł Księcia Łgarzy oraz statuetkę Złotego Kosy – dla Łukasza Dukowicza z Piotrkowa Trybunalskiego za tekst „Obuwniczy”;

– dwa drugie miejsca ex aequo – czyli nagrody finansowe – ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego , otrzymują Halina Bohuta-Stąpel ze Świdnicy koło Zielonej Góry za tekst „Reportaż z Planety Dwóch Barw” i Tomasz Piotrowski z Poznania za tekst „Młotek 17-2-01-V2”.

Turniej uświetnił występ zespołu Czerwony Tulipan.

Partnerami strategicznymi wydarzenia byli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu oraz Miasto i Gmina Bogatynia.

Serdecznie gratulujemy!

Unia Europejska Banner
X