Każda wojna jest zła. Zaproszenie na koncert „Niezłomni” zorganizowany przez przyjaciół z Ukrainy
14.02.2024
Godz: 15:06
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

Każda wojna jest zła, powoduje wielkie cierpienie i niesie ze sobą niewyobrażalną tragedię ludzką. Zmusza ludzi do do ucieczki, opuszczenia swoich domów, rozbija rodziny. Niszczy dorobek całych pokoleń, kulturę, która jest źródłem poczucia wspólnoty narodowej i oparciem w najtrudniejszych chwilach.

“Każdy może zmienić świat dokoła siebie, małym gestem i realnym działaniem. Dlatego nasze motto “..teraz robimy co możemy, a czego nie możemy-też robimy” (Władysław Bartoszewski) przyświecało nam- #dziewczynomzokrzei od początku wojny w Ukrainie i dzięki Państwa zaufaniu, zaangażowaniu i wsparciu trwa do dzisiaj. Za co jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI! Poprzez działanie czynimy po prostu dobro, budujemy wspólnotę, w której łatwiej zmagać się z wielkimi wyzwaniami. Zgorzelec to pokazał wspaniale! Ludzie zmobilizowali się i pomagali – najpierw ukraińskim uchodźcom (pierwszy punkt pomocy w Zgorzelcu – sklep przy ul. Okrzei) – później organizowaniem transportów. Piękny i potrzebny akt solidarności i humanizmu, pokazujący, że nasza lokalna społeczność potrafi być razem. Musimy jednak pamiętać, że wojna trwa i pomoc, którą organizowaliśmy tu na miejscu, teraz jest bardzo potrzebna na Ukrainie, tym którzy z różnych powodów nie zdecydowali się opuścić swojej ojczyzny. Jest ona potrzebna domom dziecka, szpitalom, żołnierzom na froncie. Tam docierają nasze transporty i stamtąd płyną podziękowania dla mieszkańców: Zgorzelca, Zawidowa, Trójcy, Spytkowa, Jasnej Góry, Sulikowa, Jeleniej Góry.”

Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 24 lutego 2024 r. godzina 17:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Bilety do nabycia w MDK w Zgorzelcu.

Koncert, którego organizatorami są Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Miejska Biblioteka Publiczna i #dziewczynyzokrzei to wyraz naszej solidarności z walczącą Ukrainą.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Zgorzeleckiego i Burmistrz Miasta Zgorzelec.

Źródło: #dziewczynyzokrzei

Unia Europejska Banner