Kolejna edycja Jagodowego Lata za nami
Kolejna edycja Jagodowego Lata za nami
Kategoria: Aktualności
12.07.2022
Godz: 13:59
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W sobotę 9 lipca br. w Ruszowie po raz kolejny odbyło się „Jagodowe Lato”, w którym udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. Corocznie organizowana przez mieszkańców Ruszowa, radę sołecką i lokalne stowarzyszenia impreza, była doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, wielu aktywności, zabawy oraz degustacji „smaków lata”.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje. Parada grup motocyklowych, Jagodowy Rajd Rowerowy, pokaz kickboxingu czy występy zespołów tanecznych to tylko niektóre z nich. Nie zabrakło również aktywności dla najmłodszych takich jak dmuchańce, fotobudka czy malowanie twarzy.

Świętowanie rozpoczął Jagodowy Rajd Rowerowy wiodący przez najpiękniejsze zakątki Borów Dolnośląskich. Trasy poprowadzono przez urokliwe ścieżki leśne, kolorowe jeziorka, single tracki, głaz Wilhelma II ukryty w środku lasu, szczyt Glinno, Wieżycę, a także przez Górę Królewską.  

Występ grupy AHIKA złożonej z młodych pasjonatów ognia urozmaiciła imprezę, a członkinie grupy teatralnej “Czwarta Ściana” z Ruszowa” zaprezentowały na scenie dwa tańce. Tradycyjnie już zaserwowano przepyszne dania, jednak niezmiennie jak co roku głównym bohaterem Jagodowego Lata były pierogi z jagodami.

foto: Janusz Wilk

Unia Europejska Banner