Kolejna edycja letniego projektu Worcation
Kolejna edycja letniego projektu Worcation
Kategoria: Aktualności
6.05.2021
Godz: 10:35
Redaktor: BP BP
Drukuj

Lubisz odkrywać historię? Szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie lata? Zapisz się na „Worcation” i spędź lato w Europa-Mieście Zgorzelec-Görlitz!

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. serdecznie zaprasza na międzynarodową wymianę młodzieży WORCATION. Projekt odbędzie się od 31.07. do 14.08.2021 r. w Europa-Mieście Zgorzelec-Görlitz.

Worcation oznacza twórczą, międzynarodową pracę w historycznym miejscu na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A. Oferowane w ramach projektu warsztaty w zróżnicowany sposób umożliwiają wgląd w historię dzisiejszego Miejsca Pamięci.

Przez dwa tygodnie uczestnicy i uczestniczki mieszkają i pracują razem, a także gromadzą wyjątkowe doświadczenia i budują więź w grupie. Pod hasłem „Zjednoczeni w różnorodności“ w centrum uwagi znajdą się również aktualne wydarzenia na świecie. Uczestniczący w projekcie zaprezentują rezultaty warsztatów podczas uroczystego zakończenia projektu połączonego z upamiętnieniem ofiar II wojny światowej.

W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 26 lat z Niemiec, Polski, Czech, Francji i Ukrainy. Z powodu pandemii COVID-19 liczba uczestników jest ograniczona. Aby w pełni móc wziąć udział w warsztatach historycznych, istotna jest znajomość języka angielskiego na komunikatywnym poziomie.

Opłata za uczestnictwo w projekcie wynosi 100,00€, co w 100% pokrywa koszty wyżywienia, zakwaterowania i warsztatów. Koszty podróży pokrywane są przez uczestniczących w projekcie. 

Więcej informacji na temat projektu i rejestracji znajdą Państwo na stronie

Istnieje również możliwość kontaktu drogą mailową: worcation@themusicpoint.net lub pod nr. tel.: +49 3581 66 12 69. Osobą do kontaktu jest Marta Wyspiańska.

Rejestracja dla osób, które chcą wziąć udział w projekcie trwa do 13.06.2021

Worcation

źródło: Małgorzata Schubinski

Unia Europejska Banner