Kolejne spotkania świąteczne w powiecie zgorzeleckim
Kolejne spotkania świąteczne w powiecie zgorzeleckim
Kategoria: Aktualności
18.12.2023
Godz: 10:28
Redaktor: BP BP
Drukuj

W ostatnim czasie w powiecie zgorzeleckim odbyły się wyjątkowe spotkania wigilijne zorganizowane przez stowarzyszenia mające siedzibę na terenie naszego powiatu, w których udział wzięli Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Ireneusz Owsik.

W piątek 15 grudnia br. Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński uczestniczył w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Zgorzelcu. Podczas uroczystości Starosta złożył życzenia świąteczne wszystkim uczestnikom oraz zaznaczył, jak ważne jest codzienne praktykowanie dobroci i dzielenie się nią z drugim człowiekiem, podkreślając, że to właśnie przez te gesty, Boże Narodzenie może być obchodzone każdego dnia. Starosta wyraził przekonanie, że wzajemna życzliwość i troska o innych są fundamentem budowania wspólnoty, a święta stanowią doskonałą okazję do praktykowania tych wartości.

Z kolei w niedzielę 17 grudnia br. odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Klub Trzeźwych Przyjaciół, podczas którego Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik złożył serdeczne życzenia dla wszystkich obecnych oraz przekazał prezent na ręce organizatorów wydarzenia.

Świąteczne uroczystości zorganizowane przez stowarzyszenia były wyjątkowymi wydarzeniami pełnymi ciepła i wspólnego dzielenia się radością. Każdy mógł podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat roku, który mija, a także wyznaczyć cele na przyszłość. Nie zabrakło chwil na wymianę upominków, degustację tradycyjnych potraw świątecznych, wspólne śpiewanie kolęd oraz przypomnienie o polskich tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Unia Europejska Banner