Koncert Karnawałowy w tanecznych rytmach
Koncert Karnawałowy w tanecznych rytmach
Kategoria: Aktualności
6.02.2020
Godz: 12:40
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

4 lutego w Miejskim Domu Kultury odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu uczniów oraz pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. W tegorocznej edycji koncertu zdecydowanie królował walc oraz wszelkie rytmy taneczne. Jak zwykle, dopisała zgorzelecka publiczność i wypełniła Salę Widowiskową MDK.

W Koncercie Karnawałowym wystąpiło 18 uczniów i 7 pedagogów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Niespodzianką były fanfary  na początku koncertu w wykonaniu czwórki uczniów klasy trąbki.  Świetnie zaprezentowali się akordeoniści: Filip Sawicki, Hubert Stempniewski oraz Beata Janus. Zachwycali bracia Wiktor i Walter Nowakowie (trąbka i fortepian). Niezwykły klimat zbudowała gitarzystka Aleksandra Materak, która z towarzyszeniem nauczyciela klasy perkusji Pawła Kurka zagrała Paryskiego walczyka. Podobała się także najmłodsza 8-letnia Michalinka Kubrak z klasy skrzypiec, która z akompaniamentem Katarzyny Strączek zagrała Poloneza. Podziw budzili saksofoniści: Tomasz Drążek i Jakub Konachowicz. Świetnie zaprezentowały się dwie wiolonczelistki: Alicja Nikadon i Małgorzata Stankiewicz. Spodobały się także dwa duety fortepianowe: Zofia Chojnacka i Jakub Naglik oraz Alicja Cymbałko i Michał Lisicki. Jedyna klarnecistka – Ewa Materak wraz z akompaniatorem Przemysławem Bereziukiem, wprowadzili piękny, liryczny nastrój.

Świetnie zaprezentowali się pedagodzy PSM: Jagoda Leśniak- Sidorska zaśpiewała utwór z repertuaru Adele pt. Skyfaal; towarzyszył jej pianista Dominik Lewicki. Finałowy numer- Libertango Astora Piazzolli w wykonaniu tria: Anna Krupa (skrzypce), Jadwiga Leśniak- Sidorska (saksofon sopranowy) i Katarzyna Strączek (fortepian) wzbudził zachwyt i gorące brawa publiczności. Koncert poprowadziła Dorota Adaszewska, dyrektor PSM.

Karnawałowy wieczór i dobra muzyka zgromadziły liczne grono mieszkańców Zgorzelca i okolic. Były brawa, owacje i kwiaty, dużo radości i mnóstwo dobrej energii…Koncert Karnawałowy odbył się w ramach projektu MUZYKA DLA ZGORZELCA współfinansowanego przez: Miasto Zgorzelec, Powiat Zgorzelecki, Gmina Zgorzelec, Gmina i Miasto Węgliniec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Centrum Sportowo- Rekreacyjne w Zgorzelcu, TVT Zgorzelec oraz Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne.

Źródło: Dorota Adaszewska

Unia Europejska Banner