Konkurs na dziewięć najlepszych prac promujących ideę wolontariatu
5.11.2021

Grupa inicjatywna „ Wolontariat nie jedno ma imię” ogłasza Konkurs do mieszkańców Powiatu Zgorzeleckiego na dziewięć najlepszych prac promujących ideę wolontariatu.

Konkurs jest skierowany do mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w dwóch grupach wiekowych:  do 20 r.ż. i powyżej. Prace konkursowe mogą mieć formę literacką, graficzną lub filmową.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przedstawić w atrakcyjny sposób, czym jest wolontariat, jak zachęcić do udziału w wolontariacie, jakie korzyści płyną z zaangażowania się w działania charytatywne. Prace będą przyjmowane w trzech formach :

a) literacka np. reportaż, opowiadanie, wspomnienie, wiersz – krótka forma literacka max 1 strona A4 – ok 2800 znaków ze spacjami).

b) graficznej – prace plastyczne wykorzystujące różne środki wyrazu.

c) filmowa – krótki filmik max 3 minuty.

Każda praca musi być podpisana z podaniem kontaktu.

Prace należy przesłać do dnia 20.11.2021r. na adres e-mail interclub.femina@interia.pl, lub przekazać do siedziby stowarzyszenia  Interclub Femina Zgorzelec, Warszawska 1/113 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym +48609132953.

Nagrody zostaną sfinansowane z Budżetu Korpusu Solidarności przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas Gali Wolontariatu w grudniu 2021r. O terminie i miejscu nagrodzeni zostaną poinformowani osobiście.

źródło: ZI NGO Pozarządowy Ostry Dyżur