Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego
Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego
Kategoria: Aktualności
6.02.2023
Godz: 09:56
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W dniach 2-3 lutego br. w Łagowie z inicjatywy Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego oraz Przewodniczącego Powiatów Województwa Dolnośląskiego Romana Potockiego odbył się Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego.  

W konwencie wzięli udział Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik, a także Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

W trakcie konwentu zaproszeni samorządowcy omówili ważne problemy dotyczące naszego regionu. Wystąpili prelegenci w których m.in. dr Jacek Pawłowski, suicydolog, Prezes Fundacji “Na Przekór Przeciwnościom” zaprezentował temat psychologicznych interwencji kryzysowych.

Kolejnym aspektem, który poruszono był temat rozwiązań telemedycznych, który przedstawili: Tomasz Kościelny i Kamil Jakubiec wraz z gośćmi specjalnymi: Leszkiem Klimasem, Katarzyną Rozbicką i Filipem Chajzerem.

O zdrowym samorządzie mówił dr n. o zdr. Jacek Borowicz, a o tworzeniu lokalnych wspólnot energetycznych opowiedziała Agnieszka Spirydowicz, prezes ZKlaster.

Konwent był okazją do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń oraz opracowania wspólnego stanowiska w zakresie omawianych paneli dyskusyjnych.

Unia Europejska Banner