Kwietniowe starty zawodników UKS Warrior
Kwietniowe starty zawodników UKS Warrior
Kategoria: Aktualności
8.05.2023
Godz: 09:45
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Ostatni miesiąc był bardzo intensywny dla naszych taekwondzistów. Zgorzeleccy sportowcy wystartowali w trzech turniejach taekwondo olimpijskiego.

Rewelacyjnie w Pucharze Polski zaprezentował się Miłosz Fedorec, który wywalczył drugie miejsce. Miłosz w eliminacjach pokonał juniora z Nadarzyna, a w finale uległ na punkty bardziej doświadczonemu rywalowi. Kornelia Skora po emocjonującej walce przegrała i tym razem znalazła się poza strefą medalową. W Pucharze Polski zorganizowanym w Ostrowcu Świętokrzyskim uczestniczyło 530 zawodników z 72 klubów.

Najmłodsi adepci taekwondo wystartowali 15 kwietnia w turnieju charytatywnym „Razem dla Klaudii”, który odbył się w Chojnowie. Najwięcej zabawy i emocji było w czasie walki Soft Stick. W wieloboju sprawnościowym dzieci wykazywały się szybkością, zwinnością oraz siłą. Zawody przebiegały w duchu fair play, a pozyskane środki przekazano na leczenie i rehabilitację Klaudii Nowickiej – zawodniczki AZS AWF Wrocław.

W drugiej edycji Grand Prix Wielkopolski rywalizowało jedenaścioro zawodników UKS Warrior Zgorzelec. Srebrny medal po raz kolejny wywalczył Gabriel Kaczmarczyk, a na trzecim miejscu podium uplasowali się: Kornelia Sikora, Filip Wiśniewski oraz Marcel Iwański. Pozostali klubowicze wykazali się ambitna postawą, a stoczone pojedynki pozwoliły zdobyć cenne doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości. Zawody rozegrano w Kórniku 22 kwietnia, w zmaganiach uczestniczyło 370 sportowców.

Udział zawodników UKS Warrior w turniejach był możliwy dzięki dotacji Powiatu Zgorzeleckiego oraz Gminy Miejskiej Zgorzelec.

Źródło: UKS Warrior

Unia Europejska Banner