Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu
Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu
Kategoria: Aktualności
29.05.2023
Godz: 10:57
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

25 i 26 maja 2023 we wrocławskiej pływalni „Orbita” im. Marka Petrusewicza odbyły się Letnie Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu – VIII Memoriał Andrzeja Wernera. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy 13 lat i starsi. UKS ENERGETYK reprezentowali: Dawid Chodysz, Natalia Skoczylas, Monika Kurasiewicz, Bianka Tarasiewicz i Natasza Kuźma.

W dwudniowych zawodach wzięło udział 39 klubów oraz 387 zawodników. 23 osobostarty i tyle samo nowych rekordów życiowych. To naprawdę cieszy, bo widać, że zawodnicy ciężko przepracowali cały sezon, czego zwieńczeniem były właśnie te zawody.

Jeszcze bardziej cieszy medal Dawida, który w wyścigu na dystansie 50 m st. motylkowym (33,00) wywalczył brąz. Na dwukrotnie dłuższym dystansie niewiele brakło i był 4. Dla starszej grupy były to już ostatnie zawody w kończącym się sezonie.

Dziękujemy za wsparcie Starostwu Powiatowemu w Zgorzelcu, Miastu Zgorzelec oraz Gminie Zgorzelec dzięki którym ten i inne wyjazdy na zawody mogą się odbywać. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sympatykom, jak i rodzicom zawodników UKS ENERGETYK.

Źródło: UKS ENERGETYK

Unia Europejska Banner