Licealiści na Dolnośląskim Festiwalu Nauki 2022
Licealiści na Dolnośląskim Festiwalu Nauki 2022
Kategoria: Aktualności
22.09.2022
Godz: 08:29
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

„Liczy się nauka” to hasło tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1A i 1B Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.
Kolejny już raz wyższe uczelnie Wrocławia w przystępny sposób prezentowały osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin naukowych. W laboratorium w Technopolis na zajęciach „Konstrukcja komputerów pokładowych misji kosmicznej” uczniowie klasy 1A mieli możliwość stworzenia oprogramowania, które zmieniło mikrokontroler w komputer zbierający dane telemetryczne. W tym samym czasie uczniowie klasy 1B poznawali ważne właściwości przyrządów pomiarowych.

Kolejnym punktem naukowej wycieczki był pokaz przemysłowych robotów ramieniowych oraz robotów mobilnych: budowa, zastosowanie oraz sposób programowania. W trakcie zajęć praktycznych uczniowie samodzielnie sterowali robotem. W przerwie na kolejny wykład licealiści w Centrum Festiwalowym mieli okazję zobaczyć pokaz studenckich kół naukowych, a wśród nich m.in. roboty, łazik marsjański. Uczestnicząc w wykładzie w Instytucie Matematyki młodzież dowiedziała się jak Google zbudował najlepszą wyszukiwarkę Internetu. Wyjazd do stolicy Dolnego Śląska stał się dla pierwszoklasistów okazją do integracji jak również wielką pigułką edukacyjną, a być może drogowskazem przyszłej kariery zawodowej.

Źródło: Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich

Unia Europejska Banner