Logistycy z II TL z ZSP w Zgorzelcu w Warszawie
Logistycy z II TL z ZSP w Zgorzelcu w Warszawie
Kategoria: Aktualności
15.06.2021
Godz: 13:07
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Komfortowy skład Intercity wyrusza spod szkoły – aż żal nie skorzystać. Tylko godzina trochę przykra – 5.08. O tej porze logistycy z  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu rozpoczęli wycieczkę do stolicy.

Warszawa w dwa dni to tylko rekonesans. Jednak przy dobrej logistyce można wiele zobaczyć i doświadczyć.  Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście to obowiązkowy spacer każdego zwiedzającego. Na trasie oglądamy pałace Tyszkiewiczów i Potockich, oczywiście również Pałac Prezydencki, kościół św, Krzyża, św. Anny, budynki Uniwersytetu Warszawskiego, pomnik Kopernika i Mickiewicza. Na Placu Zamkowym czeka Kolumna Zygmunta i Zamek z jego ogrodami. Później Starówka.

Osobnym rozdziałem pozostaje Muzeum Historii Żydów Polskich. „Polin” warto zobaczyć, muzeum zostało wyróżnione w 2016 roku nagrodą European Museum of the Year Award.

Poza zwiedzaniem, duże miasto stanowi wyzwanie logistyczne. Jednym z nich okazało się opanowanie struktury węzłów komunikacji miejskiej, co było niezbędne, żeby dotrzeć do miejsca noclegu i poruszać się po mieście. Były małe problemy, ale wszyscy dali radę. Po przybyciu do hostelu przy Marszałkowskiej 1 – krótka refleksja polonistyczna. „Ruch jak na Marszałkowskiej” – kto nie spróbował zasnąć w hostelu przy tej ulicy, nie wie, co znaczy to porównanie. Nie będziemy opisywać, bo się nie da – trzeba doświadczyć wszystkimi zmysłami.

Wycieczka była wyjątkowa: słoneczna pogoda, ciekawe miejsca, interesujący przewodnicy i super grupa z klasy II technikum logistycznego!

źródło: ZSP w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner