Międzynarodowy Rajd Pieszy “3 dni-3 kraje-3 wędrówki”
Międzynarodowy Rajd Pieszy “3 dni-3 kraje-3 wędrówki”
Kategoria: Aktualności
11.05.2023
Godz: 09:00
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Pod koniec kwietnia br. odbył się po raz 21 Międzynarodowy Rajd Pieszy „3dni-3kraje-3wędrówki”.

Rajd składał się z trzech etapów rozłożonych na 3 dni. 28 kwietnia br. miał miejsce pierwszy etap rajdu, który odbył w Bogatyni. 29 kwietnia br. został zorganizowany drugi etap rajdu w Czeskim Novym Meście przez Klub Czeskich Turystów, a 30 kwietnia br. ostatni trzeci etap zorganizowany przez Centrum Sportowe w Niemieckim Olbesdorfie.

Pierwszego dnia rajd obejmował dwie trasy – czerwoną (22 km) i niebieską (12 km). Wśród biorących udział, była duża grupa z Niemiec, turyści z Węgier i Austrii. W imprezie uczestniczyli także mieszkańcy różnych rejonów Polski, m.in. z Warszawy czy Szczecina, a także zorganizowana grupa PTSM z Lubania, grupa z PSPS z Wałbrzycha i innych rejonów. Dużą reprezentację wystawiły bogatyńskie szkoły w tym grupa dzieci z Ukrainy oraz bogatyńskie stowarzyszenia: “Puszyści”, “Insulinki” i „Bog-Tur”. Łącznie udział w rajdzie wzięło około 300 miłośników rajdów pieszych. Na mecie na uczestników czekał ciepły posiłek, napoje oraz dyplomy ukończenia rajdu.

Drugi dzień rajdu odbył się w po stronie czeskiej. Wyznaczono tam kilka tras, różniących się długością i stopniem trudności.

Kolejny, trzeci dzień rajdu miał miejsce po stronie niemieckiej. Stowarzyszenie Sekcja Turystyki Rekreacyjnej ,, Bog-Tur” wybrała się do Olbelsdorfu. Tam również uczestnicy mogli dobrać odpowiednią dla nich trasę. Wypracowana od lat po niemieckiej stronie impreza cieszy się ogromną popularnością. Można było spotkać uczestników z Węgier, Austrii, a nawet z Chin.

Uczestnicy rajdu mieli okazję nie tylko do spędzenia aktywnie czasu wolnego, sprawdzenia swoich umiejętności, ale również do podziwiania pięknych tras na styku trzech granic.

Organizatorami przedsięwzięcia były: Stowarzyszenie Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur”, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni oraz Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni.

Rajd został dofinansowany ze środków Powiatu Zgorzeleckiego.

Źródło: Sławomir Kałka, Barbara Otrociuk
Fot. Marzena Drozdowska

Unia Europejska Banner