Mł. bryg. Andrzej Mańkowski odchodzi na emeryturę
Mł. bryg. Andrzej Mańkowski odchodzi na emeryturę
Kategoria: Aktualności
31.01.2023
Godz: 10:47
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Dzisiaj 31 stycznia br. miało miejsce pożegnanie odchodzącego na emeryturę mł. bryg. Andrzeja Mańkowskiego – Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Z tej okazji Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wręczył na ręce odchodzącemu na emeryturę podziękowania za dotychczasową służbę na rzecz mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

Andrzej Mańkowski służbę w PSP rozpoczął w 2001 r. Na emeryturę odchodzi jako Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Wcześniej sprawował funkcję zastępcy Dowódcy JRG Zgorzelec, dowódcy zmiany, dowódcy zastępu oraz ratownika.

W czasie wieloletniej pracy dowodził akcjami ratowniczo-gaśniczymi, przekazując wiedzę i dzieląc się swoim doświadczeniem ze strażakami ochotnikami. Dzięki jego zaangażowaniu na terenie powiatu zgorzeleckiego współpraca strażaków ochotników ze strażakami zawodowymi układała się wzorowo. Był również organizatorem i instruktorem szkoleń.

Dzięki bogatemu doświadczeniu, właściwej ocenie sytuacji, poświęceniu oraz trafności podejmowanych decyzji, uratował niejedno życie ludzkie i mienie dużej wartości.

Z okazji przejścia na emeryturę życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia realizacji i planów.

Unia Europejska Banner