Młodzi ludzie z całej Europy zapraszają na uroczystość zakończenia projektu WORCATION 2022
Młodzi ludzie z całej Europy zapraszają na uroczystość zakończenia projektu WORCATION 2022
Kategoria: Aktualności
10.08.2022
Godz: 08:18
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W niedzielę 30 lipca 2022 r. rozpoczęła się coroczna Międzynarodowa Wymiana Młodzieży WORCATION.  22 młodych ludzi z Polski, Niemiec, Włoch oraz Ukrainy przyjechało do Europamiasta Zgorzelec-Görlitz, aby poznać historię byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A.

To historyczne miejsce, w którym życie straciło przeszło 12 000 więźniów, każdego roku znajduje się w centrum zainteresowania uczestniczek i uczestników projektu. Celem jest wspólne przepracowanie europejskiej historii, która stanowi punkt wyjścia do dyskusji na temat aktualnych problemów społeczno-politycznych. Podczas tegorocznej edycji uczestniczki i uczestnicy projektu skupiają swoją uwagę szczególnie na temacie praw człowieka.

Podczas warsztatów teatralnych, muzycznych oraz historycznych, pod okiem doświadczonych prowadzących, młodzież ma okazję nie tylko zmierzyć się z trudną historią Europy, ale także wypracować nowe spojrzenie na teraźniejszość oraz przyszłość.

Punktem kulminacyjnym Międzynarodowej Wymiany Młodzieży WORCATION 2022 będzie uroczyste zakończenie projektu połączone z upamiętnieniem wszystkich ofiar II wojny światowej, które odbędzie się 12 sierpnia 2022 r. o godz. 12.00 w Miejscu Pamięci Stalag VIII A.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

W ramach uroczystości zaprezentowane zostaną rezultaty warsztatów. Uczestniczki i uczestnicy podzielą się zdobytym doświadczeniem i wraz ze wszystkimi sympatykami, pomocnikami, zainteresowanymi i zaangażowanymi w tegoroczną edycję Worcation 2022 uczczą pamięć ofiar obozu jenieckiego Stalag VIII A i II wojny światowej.

Źródło: Źródło: Stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen e.V.
Fot. Jakub Purej

Unia Europejska Banner