Młodzi Strażacy z MDP Ruszów otrzymali prezent
6.10.2020

W ubiegły piątek (2 października br.) Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Zgorzeleckiego Szymonem Mikołajczykiem spotkali się z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Ruszowa. W uznaniu za bardzo dobrą pracę młodzieży i wielki sukces na szczeblu kraju tj. zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie ZG ZOSP RP w Warszawie ,,Najlepsi z najlepszych”, na wzorową drużynę MDP i jej Opiekuna Starosta Artur Bieliński przekazał dla MDP cenną nagrodę tj. tarczę nalewową. Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna jest skierowany do młodzieżowych drużyn pożarniczych (MDP) z całego kraju. Co roku nagradzana jest najbardziej aktywna i wyróżniająca się MDP, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, czy promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach. Otrzymany prezent posłuży młodzieży do treningu ćwiczenia bojowego w zawodach sportowo pożarniczych wg. regulaminu CTiF, a także podczas licznych spotkań z młodzieżą szkolną i przedszkolną. Po praktycznym wypróbowaniu tarczy nalewowej wszyscy przenieśli się do świetlicy, gdzie przedstawiono prezentację multimedialną o pracy MDP Ruszów.

źr. Janusz Droś / OSP Ruszów