Narodowe Święto Chrztu Polski w zgorzeleckim “Górniku”
Narodowe Święto Chrztu Polski w zgorzeleckim “Górniku”
Kategoria: Aktualności
17.04.2023
Godz: 11:39
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Dnia 14 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia chrztu w 966 r. przez Mieszka I. Chrzest księcia Polan, był jednym z przełomowych wydarzeń w historii Polski i Polaków. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP ustawą dnia 22 lutego 2019 r.

W tak doniosłej chwili dokonała się jeszcze jedna ceremonia – ślubowanie pocztu sztandarowego wraz z uroczystym przekazaniem sztandaru.

W uroczystościach wziął udział Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu z Delegatury w Jeleniej Górze Sylwia Ciszek, Prezes Zarządu Okręgu Związku Inwalidów RP we Wrocławiu Wojciech Olenderek, Prezes Zarządu Oddziału Inwalidów Wojennych RP w Zgorzelcu Edmund Łapiński wraz z członkiem zarządu, Dyrektor szkoły Marta Topolnicka, nauczyciele oraz uczniowie.

Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra reprezentacyjna KWB Turów pod batutą kapelmistrza Mariusza Sawickiego. Wraz z orkiestrą wystąpiła wokalistka Kinga Bodnar. Apel oraz jego oprawę przygotowała Dorota Burda.

Źródło: ZSZiL w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner