Nie żyje Halina Gos
Nie żyje Halina Gos
Kategoria: Aktualności
2.10.2021
Godz: 09:48
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Haliny Gos.

Dnia 30.09.2021 r odszedł wieloletni emerytowany nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zgorzelcu, Dyrektor Szkoły w latach 1985-2001.

Pani Halina Gos – pogodny, życzliwy pedagog pracujący z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – z pasją podchodziła do swojej pracy zawodowej, której jednym z celów było takie przygotowanie wychowanków do życia, aby mogli oni w pełni zintegrować się ze środowiskiem, w którym przyjdzie im żyć, jako osobom dorosłym. 

Przez wiele lat Ośrodek miał trudności z bazą lokalową i materialną, wymagał ustawicznych remontów.  W czasach swojej kadencji  Pani Halina Gos podjęła usilne starania o pozyskanie nowej bazy lokalowej. Przyniosły one oczekiwane rezultaty. W 2002 r. na potrzeby Ośrodka został oddany do użytku,  po gruntownym remoncie i adaptacji, budynek po dawnym zgorzeleckim Zespole Szkół Rolniczych.

Z żalem żegnamy wartościowego Nauczyciela, Dyrektora, Człowieka, który znaczną część swego życia poświęcił na to, by niepełnosprawni młodzi ludzie mogli „uczyć się życia” w godnych warunkach. 

Wyrazy głębokiego żalu i współczucie Rodzinie i Bliskim

składa

Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego

Unia Europejska Banner