(nie)obecność – Festiwal Polskiego Performance w Rabryce
(nie)obecność – Festiwal Polskiego Performance w Rabryce
Kategoria: Aktualności
20.06.2024
Godz: 12:23
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

(nie)obecność – Festiwal Sztuki Performance

20-21.06.2024

RABRYKA, Conrad-Schiedt-Str. 23 / przestrzeń miejska Zgorzelca/Görlitz

Udział bezpłatny

Artystki / artyści: Janusz Bałdyga, Paweł ‘Paide’ Dunajko, Dariusz Fodczuk, Edka Jarząb, Jerzy Kosałka, Tomasz Opania, Jarek Słomski, Wiktoria Sobota, Joanna Urbańska, Liliana Zeic

Już w tym tygodniu Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zaprasza na (nie) Obecność | Festiwal Polskiego Performance – jeden z pierwszych tak dużych zagranicznych przeglądów dorobku uznanych polskich artystek i artystów performance.

To dwudniowe, wielowymiarowe wydarzenie otwierające przestrzeń zarówno dla klasyków tego nurtu sztuki, jak i przestawiceilek/przedstawicieli młodego pokolenia, różnorodnych stylów i tematów. Skupia się na pojęciu obecności i haśle „Hide or Seek” – zawierającym w sobie poszukiwanie bezpieczeństwa i ukrywanie się, ale także świadomą widoczność i odpowiedzialność.

Program festiwalu stworzą działania performerskie zaplanowane w RABRYCE (Conrad-Schiedt-Str. 23, Görlitz) i jej otoczeniu oraz przestrzeni miejskiej Zgorzelca/Görlitz, a także koncerty i projekcje filmowe. Wydarzenie jest okazją do refleksji nad znaczeniem sztuki performance w przestrzeni artystycznej i społeczeństwie, ale przede wszystkim do poszukiwania tego, co w nas najważniejsze: emocji, wrażliwości, odpowiedzialności.

Szczegóły programowe: https://okis.pl/festiwalu-performansu-nie-obecnosc

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/963279698764603

Organizator: OKiS – Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Partnerzy: Rabryka (Second Attempt e.V.) i STREIFEN e.V.

Kuratorka: Agnieszka Chodysz-Foryś

Współpraca: Krzysztof Dobrowolski

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

źródło: Krzysztof Dobrowolski

Unia Europejska Banner