O profilaktyce przemocy na Forum Dobrych Praktyk

40 osób – przedstawicieli pomocy społecznej, kuratorzy sądowi, pedagodzy, nauczyciele, pracownicy domu kultury oraz organizacji pozarządowych wzięło udział w organizowanym przez PCPR w Zgorzelcu Forum Dobrych Praktyk dotyczącym profilaktyki przemocy.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną forum odbyło się wirtualnie, za pomocą platformy komunikacji zdalnej. Prowadząca spotkanie Malwina Wolska przedstawiła bardzo różne formy pracy, które można wykorzystać w profilaktyce przemocy w rodzinie i przemocy rówieśniczej. Omówione zostały także działania na konkretnych przykładach, ze wskazaniem cennych wskazówek i planów awaryjnych. 3-godzinne bardzo intensywne spotkanie dotyczyło także budowy powiatowego Banku Dobrych Praktyk oraz programu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania przemocy.

Każdy uczestnik został wyposażony w materiały programowe – segregator Banku Dobrych Praktyk, płytę z 9 filmami stworzonymi przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu oraz publikacjami książkowymi. Do rąk uczestników trafiły także kalendarze książkowe ze spersonalizowanymi wpisami dotyczącymi naszej codziennej pracy oczywiście w zakresie przeciwdziałania przemocy.

Forum odbyło się w ramach projektu „ULICE” prowadzonym przez PCPR a współfinansowanym ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.