Obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Pieńsku
Obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Pieńsku
Kategoria: Aktualności
24.10.2023
Godz: 14:50
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Dnia 23 października 2023 r. Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Pieńsku z okazji obchodów Światowego Dnia Cukrzycy. W wydarzeniu udział wziął także Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jan Magda.

Podczas uroczystości przekazano wyróżnienia i dyplomy uznania za szczególne zasługi przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków koło w Pieńsku. Podziękowano również zarządowi oraz wszystkim członkom organizacji za dotychczasową, wieloletnią działalność w zakresie edukacji, promocji zdrowego stylu życia, organizacji spotkań, konsultacji i innych form pomocy osobom, które zmagają się z chorobą cukrzycy.

W takcie obchodów odbyły się wykłady popularyzujące walkę z chorobą społeczną, jaką jest cukrzyca i jej zagrożeniami, a także promujące zdrowy styl życia i podnoszące świadomość społeczną.

Spotkanie było okazją do wspólnego świętowania, podsumowania minionych lat oraz określenia kierunków działań na przyszłość. W takcie obchodów odbyły się wykłady popularyzujące walkę z chorobą społeczną, jaką jest cukrzyca i jej zagrożeniami, a także promujące zdrowy styl życia i podnoszące świadomość społeczną.

Unia Europejska Banner