Obchody Święta Policji
Obchody Święta Policji
Kategoria: Aktualności
28.07.2022
Godz: 15:34
Redaktor: BP BP
Drukuj

Dziś, 28 lipca 2022 r. uroczystą akademią w Pałacu w Łagowie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu uczcili 103. rocznicę powołania Policji Państwowej.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się meldunkiem o gotowości do uroczystego apelu Komendantowi Powiatowemu Policji w Zgorzelcu, który złożył dowódca uroczystości.

Podczas apelu odczytano postanowienia w sprawie nadania nominacji na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia policyjne oraz wyróżnienia. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Powiatu Zgorzeleckiego, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska.

Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński na ręce nadkom. Jarosława Burdzy Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wręczył list gratulacyjny z okazji obchodów Święta Policji.

Nagrodami finansowymi od samorządów z terenu powiatu zgorzeleckiego, w tym nagrodą Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego uhonorowano policjantów za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym policjantom serdecznie gratulujemy sukcesów za zasługi w służbie!

Foto: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu/ J. Jędrzejczak

Unia Europejska Banner