Odbyła się LXXV sesja Rady Powiatu Zgorzeleckiego
28.03.2024
Godz: 13:54
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska

Dzisiejszą sesję (28.03.2024 r.) zapoczątkowało wręczenie odznaki honorowej „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” dla Pani Barbary Zagórskiej w uznaniu dotychczasowych zasług w obszarze pomocy społecznej. W obecności radnych Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szymon Mikołajczyk i Wiceprzewodniczący Marian Matyjasik, przekazali odznakę oraz serdeczne gratulacje.

Pani Barbara Zagórska w 2022 r. obchodziła 45-lecie pracy w pomocy społecznej. Od listopada 1979 r. do czerwca 1986 r. była zatrudniona w Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu: do 1981 r. pracowała w charakterze młodszego aspiranta ds. szkolenia w Dziale Metodyczno-Organizacyjnym, a następnie pełniła obowiązki Kierownika Działu Nadzoru i Organizacji w Zespole Opieki Zdrowotnej. Od 1981 r. do 1986 r. była Dyrektorem Państwowego Domu Rencistów w Zgorzelcu. Od 1.01.1999 r. Dom Pomocy Społecznej w Zgorzelcu stał się jednostką organizacyjną powiatu o nazwie Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Zgorzelcu. Pani Barbara Zagórska była jego Dyrektorem do 2017 r. Była również prekursorem tworzenia ośrodka wsparcia na terenie powiatu zgorzeleckiego i byłego województwa jeleniogórskiego. W okresie od 2006 r. do 2023 r. pełniła funkcję Kierownika Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Zgorzelcu.

Pani Barbara Zagórska jest człowiekiem godnym naśladowania, od zawsze związanym z pomocą społeczną. Swoją postawą, mobilizacją, otwartością i pracowitością stworzyła wokół siebie społeczeństwo chętne do działania, szanujące innych i niosące pomoc. Swoją pracę od zawsze traktowała niezwykle poważnie, podejmując szereg działań na rzecz seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Sprawiła, że zarówno Dom Pomocy Społecznej, jak i Powiatowy Ośrodek Wsparcia pełniły w służbie pomocy drugiemu człowiekowi ogromną rolę.

Podczas sesji, Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinspektor Jarosław Burdzy oraz Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu bryg. mgr inż. Artur Czułajewski przedstawili sprawozdania o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także o stanie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu.

Unia Europejska Banner