Odwiedziny w “Jutrzence”
Odwiedziny w “Jutrzence”
Kategoria: Aktualności
24.08.2022
Godz: 09:14
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W ramach wojewódzkiego programu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów” funkcjonariuszka ze zgorzeleckiej komendy odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka”. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Funkcjonariuszka ze zgorzeleckiej komendy odwiedziła pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych działań pod nazwą „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”. Podczas prelekcji funkcjonariuszka przedstawiła uczestnikom na czym polegają oszustwa np. na członka rodziny, policjanta, urzędnika, pracownika gazowni czy banku. Zaznaczyła, że policja nigdy nie informuje przez telefon o prowadzanych przez siebie sprawach, nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, czy przelanie ich na inny rachunek bankowy. Uczestnikom spotkania rozdano ulotki informacyjne, plakat i kalendarze z zasadami jak przestępować w przypadku gdy ktoś zażąda od nas pieniędzy.

Policjantka wyjaśniła także, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej lub będąc w dużych skupiskach ludzi oraz przypomniała jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczestnicy chętnie zadawali pytania związane z bezpieczeństwem oraz dzielili się swoim życiowymi doświadczeniami.

Na zakończenie przypomniano o internetowym narzędziu służącym do przekazywania policjantom informacji o występujących zagrożeniach, jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Źródło/foto: komisarz Agnieszka Goguł/Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner