Ogromny sukces ruszowskiej młodzieży
Ogromny sukces ruszowskiej młodzieży
Kategoria: Aktualności
27.05.2024
Godz: 07:02
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Ogromny sukces ruszowskiej młodzieży reprezentującej powiat zgorzelecki w eliminacjach wojewódzkich do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W dniu 23 maja 2024 r. w sali konferencyjnej Afrykarium na terenie ogrodu zoologicznego we Wrocławiu odbyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Powiat Zgorzelecki reprezentowali Tomasz Kopania i Michał Sochacki (Szkoła Podstawowa w Ruszowie – grupa I i II) i Ryszard Staroń (Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu – grupa III).

Po napisaniu testów pisemnych uczestnicy konkursu oraz opiekunowie udali się na zwiedzanie ogrodu zoologicznego, a komisja przystąpiła do wnikliwego sprawdzania testów. Do ścisłego finału ustnego zakwalifikowali się Tomek (26 pkt. na 30) i Michał (27 pkt. na 30), w którym obaj odpowiadali rewelacyjnie (po 14 pkt. na 15) i wygrali swoje kategorie wiekowe tj. klasy1-4 SP Tomasz Kopania i klasy 5-8 SP Michał Sochacki. Obaj uczniowie są również aktywnymi członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe, które wręczał min. Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Marek Hajduk oraz Wiceprezes ZOW ZOSP Bogdan Wilczak .

W/w uczniowie będą reprezentowali woj. dolnośląskie w finale krajowym w dniach 8-9 czerwca – Gąsawa k/Biskupina (woj. kujawsko-pomorskie). Wieloletnia bardzo dobra praca z młodzieżą Dh. Rafała Mesjasza i strażaków z OSP Ruszów przynosi wymierne efekty w postaci cyklicznego udziału reprezentantów tej jednostki w finałach krajowych OTWP – w tym roku po raz dziewiąty z rzędu. Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat MDP Ruszów dwukrotnie wprowadziła do finału centralnego trzech uczniów, trzykrotnie dwóch i pięciokrotnie po jednym, co jest ogromnym sukcesem. W tym roku w kategorii SP klasy 5-8 również Milena Mesjasz z MDP Ruszów będzie reprezentowała woj. lubuskie na szczeblu krajowym.

Serdecznie dziękujemy komendantowi KP PSP w Zgorzelcu za transport i zapewnienie fachowej opieki podczas wyjazdu na eliminacje wojewódzkie OTWP.

źródło: J. Droś – OSP Ruszów

Foto – OSP Ruszów

Unia Europejska Banner